Katedra i Zakład Podstaw Nauk Medycznych

Zakład Podstaw Nauk Medycznych powstał w 1982 roku. Początkowo miał swoją siedzibę przy ulicy Szewskiej 38. Dwa lata później został przeniesiony do budynku w Ogrodzie Roślin Leczniczych przy ulicy Kochanowskiego, a w 2012 roku do Ośrodka Badawczo-Naukowo-Dydaktycznego Dolnośląskiej Farmacji przy ulicy Borowskiej 211. Od chwili powstania Zakładem kierował prof. dr hab. Kazimierz  Gąsiorowski. Obecnie funkcję Kierownika Zakładu sprawuje dr hab. Ewa Barg. Zadaniem   jednostki  jest  przekazywanie   wiadomości z zakresu podstaw  fizjologii z  anatomią i elementami  histologii, patofizjologii z patomorfologią oraz z podstaw patologii klinicznej studentom Wydziału Farmaceutycznego: Farmacji, Analityki Medycznej oraz Dietetyki.